Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

06.09.2020
742
Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Genellikle odasında yalnız vakit geçirmek isteyen gençler için birbirinden harika dekorasyon fikirleri, odada olması ve olmaması gereken dekorlardan bahsedeceğim. Genç odalarına dekorasyon yaparken önceliğiniz, gencin ihtiyacı olan ve ilgi duyduğu alanlar tespit edilerek oda dekor edilmelidir.

Örneğin gencin ders çalışma durumu, konfor anlayışı, hangi renge ilgi duyduğu ve alışkanlığı göz önünde bulundurulmalıdır. Genç odası dekorasyonu hakkında sizin için sunacağım örnekler işinizi kolaylaştıracaktır:

Küçük Odalarda Uygulanabilecek Dekorasyon Fikirleri

Küçük odalarda odanın daha küçük gözükmemesi için açık renkler ve daha az dekor malzemesi kullanılmalıdır. Bunun sebebi, odanın küçük olmasıdır. Küçük odalara ne kadar çok dekor eşyası kullanılırsa kullanılan dekor eşyası odayı o kadar küçük gösterecektir.

Bu sebepten dolayı küçük odalarda daha az ve daha açık renklerde ve en önemlisi yapılan dekorun gencin zevkine uygun yapılması önemlidir. Küçük odalarda odayı daha şık gösterecek gencin ilgi alanı olan tablolar kullanılması da odanın daha güzel dekor edilmiş olmasını sağlar.

Büyük Odalarda Uygulanabilecek Dekorasyon Fikirleri

Büyük odalarda dekorasyon yapılırken odanın büyüklüğüne aldanıp odada aşırı dekorasyon yapmak bir süre sonra gencin odada daralmasına ve dekor yoğunluğundan odayı sevmemesine yol açabilir. Bunun için, büyük odalarda da çok fazla dekor yapılmamalıdır. Duvara gencin ilgisini çeken tablolar ve kitaplıklara da yine gencin ilgi alanı olan dekorasyonlar yapılmalıdır.

Şimdi sizlere genç erkek ve genç kızların odalarına yapılabilecek dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğim:

Genç Kız Odasına Nasıl Dekorasyon Yapılmalıdır?

Genç kız odalarında dekorasyon yaparken gencin sevdiği renk ve objelere özen göstermeliyiz. Son zamanlarda genç kızların çoğunluğu odasının hem sade hem şık olmasını isterler. Bunun için odaya yapılacak olan dekorasyon genç kızın rahat edebileceği, hem sade hem şık gözüken dekorlar tercih edilmelidir.

Genç Erkek Odasına Nasıl Dekorasyon Yapılmalıdır?

Çoğu genç erkek odasının havalı ve daha koyu tonlarda olmasını tercih eder. Bunun için yapılacak dekorasyon odanın duvar rengine ve genç erkeğin zevkine göre tasarlanmalıdır. Odanın duvar rengi koyu tonlarda ise daha açık renk ve gencin zevkine daha uygun dekorasyonlar yapılmalıdır. Ama duvar rengi açık tonlarda ise yapılacak dekorasyonlar biraz daha koyu tonlarda olabilir. Bu sayede hem genç bir erkeğe uygun dekorasyon yapılır hem de odanın daha ferah olması sağlanır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.