Dekoratif Abajur Modelleri

Dekoratif Abajur Modelleri

Sanayideki hızlı gelişmelere bağlı olarak, geçmişten günümüze kültürümüzü ve yaşam tarzımızı yansıtan pek çok abajur modeli oluşturulmaktadır. Dekoratif abajur modelleri, kullanıldığı alanda pek çok amaca hizmet ederken, görsel olarak yeniliğe açıktır. Yaşanılan çevrenin şık, güzel ve uyumlu olmasını sağlarken bir yandan da en temel ihtiyaç olan aydınlatma görevini üstlenir.

Dekoratif Abajurun Ev Dekorasyonunda Önemi

Dekorasyon, bulunulan ortamın, evin, odanın, çevrenin renklerle şekilleri birbiriyle örtüştürerek döşeme sanatıdır. Ortamda dekorasyon olduğu zaman, kişi kendisini daha rahat, konforlu ve keyifli hisseder. Abajur, ihtiyaç duyulan yerlerde (konsol, komodin, yatak başı, kütüphane olarak tasarlanan alan, koltuk arkası, bebek odası, koridor, çalışma alanı) aydınlığın bir yerde toplanmasını sağlar ve ışığın doğrudan göze gelmesini engellemek için kullanılır. Aydınlatmanın, insan psikolojisi üzerinde önemli etkisi vardır.

Loş bir ışıkta insan ruhuna sıkıntı verebilir, çok fazla ışık insanın gözlerinin kamaşmasına sebep olabilir. Evde, işte veya bulunulan herhangi bir ortamda kullanılacak olan abajur, kişisel zevk dışında, odanın rengine, büyüklüğüne, odanın hangi amaçla kullanıldığına da bağlıdır. Ortam ne kadar güzel olursa olsun, çok boş olduğu zaman göze hoş görünmez. İnsanın içine sinen bir yaşam alanı oluşturmak, bu boş alanları dekoratif objelerle doldurmakla başlar. Aynı zamanda abajur ortama bütünlük sağlarken, kendi bütünlüğünü de korumalıdır. Abajur ve abajur ayağı uyum içinde olmalı, birbirinden bağımsız şekilde görünmemelidir.

Dekoratif Abajurların Fiyatları

Her bütçeye uygun tasarlanmış dekoratif abajurlar mevcuttur, hatta kişiler isterlerse daha az maliyette kendileri abajur yapabilirler. Her tarza uygun modelde abajur bulunuyor, kalite arttıkça, ödenecek olan rakam fazlalaşıyor. Yirmi Türk Lirasına alınacak olan minimal bir abajur, kişinin ürünü kişiselleştirmesiyle beş yüz-altı yüz Türk Lirasına yükselebiliyor. Geniş bir listeye bakıldığında, yaklaşık otuz üç bin Türk Lirasına da satılan abajurlar bulunmaktadır.

Palm Tree Lamb şeklinde tasarlanan abajur, paslanmaz çelikten oluşmuş ve üzerine vintage pirinç kaplama yapılmıştır. Zevk ve tercih edilecek olan model, tasarımı ve en önemlisi ürünün ederini değiştirir. Kısaca, ürünü yapmış olan fabrika, ürünün bize ulaşmasını sağlayacak olan firma, dayanıklılığı, kalitesi, rengi, uzunluğu, büyüklüğü, hangi amaçla kullanılacağı gibi sebepler, ürünün piyasadaki satılma rakamını etkiliyor.

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.