Ada Mutfak Modelleri

Ada Mutfak Modelleri

Mutfaklar bugünün koşullarında evlerin kalbidir. İtalyan tasarımlı ada mutfak modelleri 2020 senesinde çok revaçta ve çok kullanılan hoş mutfak türüdür. Ada mutfak ‘Amerikan bar’ ismiyle de anılmaktadır. Mutfaklar yemek yapmak, pişirmekten ve hazırlamaktan daha çok fazla işe yarıyor.

Aile ve arkadaşlarla yemek yemek, sosyalleşmenin ve çay saatlerinin vazgeçilmez yeridir mutfaklar. Ada mutfak modelleri son dönemlerde çok dikkat çeken modellerdendir. Evin estetik yapısını göz önünde bulunduruyor ada mutfak modelleri. Evin kalbi mutfak ise mutfağın kalbi de ada mutfak modelidir. Bu son modada çok şık ve çok kullanılan ada mutfak modelleri güzel dizaynlarla insanları cezbediyor.

Ada Mutfak Modelleri İle Bilmeniz Gerekenler Şunlardır; İkinci dünya savaşı sonrası yaygınlaşan ada mutfak modelleri hoş tasarımlarıyla insanların gözlerini almakta. Aileler için daha kullanılır hale getirmek için kullanılan ada mutfak modelleri savaş sonrası daha çok kullanılmaya başlanmış. Çocukların göz önünde durması bulaşık yıkarken, yemek yaparken aileleri daha çok rahatlatmıştır. Yemeklerin pişmesini gözlemlemek, sofranın kurumunu yapmak.

Sofrayı hemen toparlamak için çok güzel bir tasarımdır ada mutfak modeli. Ada mutfak modelleri eski mutfak masalarından daha kullanışlı olduğu da bir gerçek. Ada mutfak modelleri ihtiyaca yönelik çıkmış bir tasarımdır. Bugünlerde çok popüler olan ada mutfak modelleri, yüzey alanının fazlalığı, depolama potansiyeli, ailenin bir araya gelebilmesi için kullanılan çok güzel bir dekorasyon…

Mutfağımızın Ada Mutfak Modellerine Uygun Olup Olmadığını Kontrol Edelim. Ada mutfak modelleri sadece büyük mutfaklara yapılmaz. En küçük ada mutfak tasarımı 80×60 cm boyutlarındadır. Bu yüzden ada mutfaklarının yerleşmesi için kullanılacak boş alanın 240 cm uzunluğunda ve 220 cm genişliğinde olmalıdır profesyonel mutfak planlayıcılarına göre. Ada mutfakları yerleştiğinde etrafında rahatça dolaşabileceğiniz bir alan olmalı. Bu yüzden duvar ve mutfak adası arası 80 cm olmalıdır. Dört taraftan da 80 cm boşluk alan olduğunda 240×220 cm ölçüleri elde edilir. Eğer bu ölçülere L tezgah konacak olur ise her iki taraftan da 60 cm boşluk bırakılmalıdır. Bir mutfağın en az 300’e 280 cm olması gereklidir.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.