Koyu Renk Salon Dekorasyonu Nasıl Güçlendirilir?

Koyu Renk Salon Dekorasyonu Nasıl Güçlendirilir?

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Salon şekline uygun mobilya seçilmelidir. Mobilyaları mevcut alanınıza göre seçmeli ve yerleştirmelisiniz. Yoksa istediğiniz simetriyi sağlayamazsınız.

Renk uyumuna önem vermelisiniz.

Eşyaları yerleştirmeden önce duvar renklerini özenle seçmelisiniz.

Aydınlatmaya önem vermelisiniz.

Duvar aksesuarları kullanmalısınız.

Koyu Renk Salon Dekorasyonu

 

Dekorasyon çeşitlerinin de her şey de olduğu gibi bir modası vardır. Geçmişte duvar rengi olarak genelde beyaz ya da açık renk tonları kullanılıyordu. Koyu dekorasyon fikirlerine ve duvar renklerine asla yer verilmiyordu. Günümüz de bile cesaret isteyen fakat cesaret edildiğinde inanılmaz sonuçlar yaratabilecek bir dekorasyon şeklidir. Banyo ve mutfak gibi alanlarda bir süredir koyu renklere yer veriliyordu. Bu renklerde dekorasyon fikirleri yavaş yavaş salon dekorasyonlarında da yer almaya başladı. Salonlarda koyu renk dekorasyon fikirleri oldukça şık ve iddialı sonuçlar ortaya koyabiliyor.

 

Koyu Renk Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Koyu renk salon dekorasyonlarında en çok duvarlarda koyu renklere yer verilir. Bu durumlarda seçtiğiniz bir duvarı diğer duvarlarla kontrast olarak koyu renkli çalışmaktır. Geniş salonlar için oldukça sık kullanılan modern bir yöntemdir. Renkleri doğru ve dengeli seçerseniz salonunuzun bütün havasını güçlü bir şekilde değiştirir.

 

Güçlü ve iddialı eklentilerle koyu renkli salonunuzun dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz. Direkt olarak koyu renkleri salonunuzda kullanmaya cesaret edemiyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda yapabileceğiniz bir diğer seçenekte son yıllarda iyice moda olan duvar kağıtlarından yardım almaktır. Koyu bir tema üzerine işlenmiş olan duvar kağıtları ile de oldukça şık ve modern bir koyu renkli salon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

 

Duvar rengini kesintiye uğratabilirsiniz. Koyu renk duvarları kullanmak hoş bir görüntü verecektir ama bunu yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Örneğin, çok geniş bir duvarı tek bir koyu renge boyatırsanız bu salonunuzda boğucu ve daraltıcı bir görüntüye sebep olabilir. Sonucunda da salonunuzda istemediğiniz kasvetli bir havaya sahip olmuş olursunuz. Böyle durumlarda duvarın koyuluğunu bölecek ve kesecek bir aksesuardan yardım alabilirsiniz. Bu bir tablo da olabilir, bir duvar saati de veya bir duvar stickerı da olabilir. Oldukça geniş bir aksesuar yelpazesine sahipsiniz. Kendinizi sınırlandırmadan hem kendi tarzınıza hem de salonunuzun tarzına uygun bir aksesuar seçimi yapmak şahane olacaktır.

 

Ahşap zeminlerle koyu renk salon dekorasyonunuza ciddi anlamda destek verebilirsiniz. Düşündüğünüzün aksine koyu renk bir salon ile ahşap zeminler inanılmaz bir uyum içerisindedir.

 

Daha da iddialı olmalı diyorsanız; sadece bir ya da birkaç duvarı değil tüm salon duvarlarınızı ve hatta tavanı da aynı renkle boyatabilirsiniz. Herkesin cesaret etmesinin imkânsız olduğu bir dekorasyon fikri olsa da salonunuz geniş, yüksek tavanlı ve yoğun güneş alıyorsa kesinlikle düşünmeniz gereken bir fikirdir.

 

Doğru aydınlatma da koyu renklerle dekore edilmiş salonunuzun görüntüsünü güçlendirecek bir etkendir.

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR
  1. Elif Altın dedi ki:

    Güzel ve açıklayıcı bir makale artık köyü renk dekore edilmiş odamı daha cazip hale getirebilecem