Yatak Odası Modelleri ve Fiyatları

06.09.2020
948
Yatak Odası Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde insanlar, alacakları yatak odası modellerinde, konfor, modernlik ve şıklık arıyorlar. Bu taleplere göre üreticiler yatak odalarını günümüz şartlarına göre oluşturuyorlar. Çünkü talep edilen bir mal daha çabuk satılıyor. Modası olan her ürün daha hızlı tükenir. Eski dönemlere ait izler taşıyan ama yine de tarz olma durumundan bir şey kaybetmeyen pek çok tasarım bulmak mümkün.

Modeller ve Fiyatları

2018 yılından önce tercih edilen modeller arasında daha çok klasik ve avangart modeller bulunuyordu. 2018 yılından sonra ise country tarz yatak odaları popüler oldu ve çoğu kişi bu modeli tercih etti. Modern yatak odası takımları daha çok karmaşık yapıda ve şekilde değil, motifleri olmayan ve sade modellerdir. Takım komodin, genellikle aynalı gardrop ve düz yatak başlığından oluşur. Gardropları, raylı dolap şeklindedir. Genel olarak fiyatları her bütçeye göre bulunabildiğinden dolayı tercih edilirler.

Klasik tarz yatak odası ise işlemeli ve oymalı desenlerden oluşan takımlardır. Lüks, heybetli, gösterişli ve genelde altın varakların kullanıldığı çeşitlerdir. Bu takımlarda işçilik oldukça fazladır. Üretilmesi, istenilen modele göre zaman alabilir. Bu sebeplerden dolayı fiyatları diğer modellere göre yüksektir.

2017-2018 yılları arasında avangart model ortaya çıktı. Avangart model, klasik mobilyalara benziyor olsa da, klasik mobilyalara göre daha sadedirler. İşlemeleri daha az, daha sadedir. Tasarım yoğunluğu açısından klasik mobilyalarda arasında bir fark vardır. Ama genel olarak avangart modeller için ; klasik ve modern modeller arasında kalıyor diyebiliriz.

2018’den sonra country tarz meydana geldi. İnsanlara daha çok baharı anımsatan, ahşap ağırlıklı ve biraz da nostaljik olan bu modeller, evlerin havasını değiştirdi ve diğer pek çok modelin yerini aldı. Hem sevimli hem de şık bir ortamı aynı anda sağlayan bu tarz ile ferah alanlar elde edildi.

Bazı Önemli Detaylar

Yatak odası modeli seçerken, modelin üretildiği malzeme önemlidir. Hazır sunta lam ve mdf ürünler kolay temizlenebilir ve çizilmelere, lekelere karşı daha dayanıklı olması sebebiyle cilalı ürünlere göre daha fazla tercih edilirler. Cilalanmış ürünlerde daha fazla işçilik olduğu için hem ücret miktarı hem de ürünün üretiliş zamanı artabiliyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.