Zigon Sehpa Modelleri

03.09.2020
2.561
Zigon Sehpa Modelleri

Evlerde en çok tercih edilen sehpa kategorilerinden olan zigon sehpanın birçok modeli mevcuttur. Özellikle yeni tasarım anlayışıyla beraber modern tarzlara uyum sağlamayı amaçlayan tasarımlarla buluşan sehpalar evin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tanıtacağımız modeller son dönemlerde en çok tercih edilen ve satılan modellerdir. Evinizin mobilyasına uygun, renkli, modern bir sürü sehpa çeşitleri mevcuttur. Zigon sehpaların genel özelliklerinden biri ise mevcut modeller genellikle 3 parçadan oluşuyor.

Ağaç Yapımı Modeller

Genellikle ceviz ağacının kullanıldığı bu modellerde üst üste geçmiş bir tasarım anlayışı yer alıyor. Kullanım kolaylığı ve şıklığıyla ön plana çıkan modellerde fiyatlar arasında farklılıklar bulunmaktadır. Genellikle 65-70 TL bandından başlayan ağaç yapımı sehpalar üst limit olarak çok yüksek düzeylere kadar çıkmaktadır. Sağlamlık konusunda genelde kullananlar güzel geri dönüşler vermiştir. Ağaç yapımı modellerde ayak seçeneği olarak ise genelde metal veya ağaç ayak kullanılıyor. Bu da kullanıcının tercihine göre şekilleniyor.

Mermer Yapımı Zigon Sehpalar

Mermer yapımı modellerde ağırlık biraz sıkıntı çıkartabilir. Bu modellerde şıklık ön plana çıkmaktadır. Ayak seçimi konusunda seçenekler diğer modellerde olduğu gibi fazladır. Mermer modellerde siyah mat renkli olanlar yeni tasarımlarla en çok uyum sağlayan modeller arasında yer alıyor. Günümüzde mat siyah renkli ev dizaynlarıyla uyum içinde olan bu modelin fiyatları 80 TL’den başlayıp yüksek miktarlara kadar çıkmaktadır.

Diğer Modeller

Bir sürü ekstra modeli olan zigon sehpada tepsi şeklinde olan modeller genellikle en çok tercih ediliyor. Bunun yanında dikdörtgen ve kare modeller ise tasarımlarıyla ve renkleriyle bir sürü seçenek imkanı sunuyor. Genelde 3 parçadan oluşan zigon sehpalarda orta ana sehpa modelleri de mevcuttur. Bu modellerde Tek bir gövdeden oluşan sehpa oturma odası için güzel bir seçenek olacaktır. Şıklığın yanında biraz daha sade bir tasarım istiyorsanız ”Monte Sehpa” modeli iyi bir tercih imkanı sunuyor. Bu model ise diğer modellere göre biraz daha pahalıya mal oluyor. 200 TL bandından başlayan ücretleri çok yüksek meblağlara kadar çıkıyor. Her eve uygun sehpaları bulabilmenizi mümkün kılıyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.