Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

03.09.2020
2.239
Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Öncelikle mutfağınızı sıfırdan oluşturmanız en mantıklı hareket olacaktır. Gereksiz ve fazla yer kaplayan eşyalardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. İşinize sık sık yarayan eşyalar hep ulaşabileceğiniz rahat bir noktada olmalıdır.

Neyi Nereye Yerleştirmeliyim?

Bu hususta en önemli olan şey söylendiği üzere gereksiz eşyalar bütününden kaçınmak olacaktır. Bir mutfak düşünürsek en geniş kısma en çok yer kaplayan ama en çok gerekli olan şeyler o kısımda olmalıdır.

İnce Süslemeler

Duvarları istediğiniz renge boyadıktan sonra asıl tasarım örneklerine başlayabiliriz. Öncelikle yapılacak olan şey mutfak masasının, dolap kısmına oldukça uzak olmasıdır. Bu hem iç açıcı hem de mutfağınızı daha geniş gösteren bir detay olacaktır. Ayrıca mutfak dolaplarında her şeyin sistematik ve kolay ulaşılabilir bir noktada olması, hem size fiziki açıdan avantaj sağladığı gibi hem de psikolojik olarak düzenin oturmuş olma hissini verecektir.

Sistemsel ve geleneksel olarak böyle uygulamalar her zaman olumlu etki etmiştir. Bunun dışında duvarların ve zeminin renk uyumu da çok önemlidir. Bu mutfağınızı hoş gösteren niteliklerden biridir. Mutfağa ilk bakışta genellikle duvar ve zemin hemen ön plana çıkmıştır. Onun dışındaki ürünler ise ikinci planda mutfağı süsleyen şeylerdir. Mutfağınıza ince detaylar vererek daha hoş görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Mutfağınızda ocak kısmının hemen yakınında mutlaka ama mutlaka bir pencere olmalıdır. Bu yemeğin kokusunu evin içine yaymak ve kokunun eşyalara geçmesini önlemek için birebir en iyi yöntemdir. Yemek yaparken veya gezinirken, mutfak içerisinde engelleyici her türlü eşyadan vazgeçmelisiniz. Bu hem ailenizi hem de gelen misafirleri pek hoşnut etmeyecek veya evinize olan beğenilerini düşürecektir.

Mutfağa Güneş Girmelidir

Mutfağınızda rahat ve hoş vakit geçirmek için mutfağa güneş ışığı aldırmalısınız. Eğer isterseniz mutfağınızı yine ufak ufak süslemeler ile süslendirebilirsiniz. Pencere önüne sevdiğiniz çiçekleri ya da diğer bitkileri koyabilirsiniz.

Mutfakta Önemli Olan Nedir?

Bir mutfakta en önemlisi düzen ile beraber doğallığın da etki etmesidir. Bir iç mutfak dekorasyon sisteminde öncelikli olarak bunlara dikkat edilmelidir. Mutfak, hem kişinin iç dünyasını hem de psikolojisini ve beğenisini yansıtan bir parça sayılabilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR
  1. Buketsu Kaya dedi ki:

    Benimde mutfagim kucuk ama burada harika fikirler buldum mutfagim icin hemen deneyecegim