Kitaplık Modelleri

Kitaplık Modelleri

Kitaplarımız en değerli hazinelerimizdir. Zamanla kitap sayımız arttıkça onları muhafaza edeceğimiz veya sergileyeceğimiz kullanışlı alanlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada dekoratif anlamda birçok çeşitleriyle her kesimden kitleye hitap eden kitaplık modelleri karşımıza çıkıyor.

Kitaplık nedir?

Dünyamız hemen her alanda hızla gelişiyor, bu gelişimin ana sebebi yeni bilgiler öğrenme ve öğrendiğini uygulamaktan geçiyor. Öğrenmek için mutlaka okumalıyız, kimimiz okul çağlarında bu alışkanlığı edinirken kimimiz iş alanında kendini geliştirmek için okumaya ve öğrenmeye sürekli ihtiyaç duyuyoruz çünkü ufkumuz genişliyor ve bilmediğimiz şeylerin fazlalığını öğrenmenin yaşının ve zamanının olmadığını okudukça iliklerimize kadar kabul ediyor ve hissediyoruz.

Peki, bu aldığımız ve biriktirdiğimiz kitapları nerde muhafaza etmeliyiz dediğimiz anda kitaplık fikri ortaya çıkıyor. Metal, ahşap gibi birçok materyal ile yapılan özenle biriktirdiğimiz kitaplarımızı hem görsel hem de kullanışlı bir biçimde saklamamıza ve istediğimiz zaman elimizi uzattığımızda ulaşabileceğimiz bir yakınlıkta bulunmasını sağlayan dekoratif yapıtlardır.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with c3 preset

Kitaplık seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Kitaplık seçerken her şey den önce dikkat etmemiz gereken hususlar şunlardır;

  • Elimizde bulunan kitapların sığabileceği boyutta olması gerekir,
  • Görsellik,
  • Kullanışlı olması,
  • Dayanıklı olması,
  • Fiyatı.

Kitaplık seçiminiz tamamen size bağlıdır. Okuduğumuz kitaplar ruh halimizi yansıttığı söylenir bunu kitaplık seçimimizle birlikte kendi iç Dünyamızın dışındaki insanlar için somutlaştırabilir, odanıza veya ofisinize gelen misafirlerinizi şık bir ortamda karşılayabilir, onları da kitapların büyülü dünyasına davet ederek okumaya öğrenmeye meyilli eş, dost ve yakınlarınızın da hayatına dokunabilirsiniz.

Kitaplar hayat görüşümüzü yaşayışımızı etkileyen bizi ileriye götüren çok önemli bilgilerin bulunduğu bilgi hazineleridir, bunu bilerek ve hissederek Onları nasıl ve ne şekilde muhafaza edeceğimiz tamamen bize kalmıştır. Kitaplığımızı kurmak istediğimiz alanı iyi tespit etmeli ihtiyaca en uygun olan ürünü tercih etmeliyiz.

 

Kitaplık fiyatları

Kitaplık fiyatları kullanılan malzeme ve kitaplığın boyutu rafların çokluğuna göre değişiklik göstermektedir. En alt limitten en üst limite kadar her kesimin kesesine uygun kitaplık bulmak mümkündür. Yeter ki ne istediğimizi bilelim, bütçemizi belirleyelim.

Eğer standartların dışına çıkıp iç dünyanızı yansıtacak kendinize özgü bir kitaplığınız olsun istiyorsanız, dilerseniz kişiye özel sizin isteğinize göre hazırlanmış kitaplıklara da sahip olmanız mümkün. Fiyat aralığı tamamen sizin bütçeniz, ihtiyacınız ve göz zevkinizin ve hayal gücünüz ile alakalıdır.

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.