Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

06.09.2020
1.444
Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Uyku, hepimizin en temel ihtiyacı ve birçoğumuzun en sevdiği şeydir. Yani kim uyumayı sevmez ki? Uyku kalitemizi etkileyen birçok şey vardır, rahat bir yatak, uyumadan önce yediğimiz ağır ve yağlı değil de hafif bir yemek, sakinleştirici çaylar ve yatak odamızın ne kadar konforlu bir ortam olduğu.

Yatak odamızı sadece uyumak için kullanmıyoruz, gün içerisinde ev ortamındaki kalabalıktan, koşuşturmacadan kaçıp bir kitap okumak, resim çizmek, dizi veya film izlemek, ufak tefek şeyler yazmak, yaratıcı ürünler ortaya çıkarmak için odamızın sessizliğine kaçabiliyoruz.

Camın önüne oturup kahvemizi yudumlayarak gökyüzünü izlemek isteyebiliriz. Bu aktiviteler için gerekli olan çok pahalı veya mükemmel eşyalarla döşenmiş bir yatak odası değil. Yatak odamızı sevmek, yatak odamızda huzur bulabileceğimiz bir ortam oluşturmak önemli bir detay.

Dekorasyon Fikirleri

  • Odanın havasını değiştirmekte en etkili unsur şüphesiz ki duvar kağıtları. Her insanın zevki çeşit çeşit olduğu için işe kendi zevkinize uygun duvar kağıdıyla başlamak gerekir. Odanın havasını daha minimal, daha aydınlık mı seviyorsunuz yoksa renkli, karmaşık bir hava mı istersiniz, seçim tamamen sizin.
  • Güzel duvarlarımıza güzel, eskitme, modern, vintage, hangi tarz isterseniz bir kaç çerçeve ve anılarımızı saklayan fotoğraflarımızla tamamen farklı bir hava katabiliriz.
  • Camımızın önüne, mermere veya yere, koyduğumuz bir kaç irili ufaklı saksı, odada bakımını üstlendiğimiz bir kaç küçük bitki size minnettarlıklarını odaya ferahlık katarak gösterecektir.
  • Perdeler odanın en havalı unsurlarındandır. Stor perde, rustik veya klasik perde. Seçimleriniz odanızın karakterini yansıtmakta çok önemli bir rol oynar.
  • Camınızın önüne oturup huzurla kahve içip, kitap okuma zamanınızı en kaliteli hale getirecek ufak bir sehpa, yere atacağınız yumuşacık bir puf, minik bir kaç mum size en derin anları yaşatmada yardımcı olacaktır.
  • Güneş ışığından sonra bize ışık saçan ve oda dekorasyonunda büyük yer tutan aydınlatma ürünleri çok fazla ve farklı çeşitlerle odamıza karakter katma işinde oldukça başarılı. Tabi uyumu yakalarsanız. Ferah bir oda görünümüne sahip olmak için aydınlatma çok önemlidir.

Odanız daha şimdiden fikir aşamasında bile huzurlu bir alan haline gelmeye başladı. Ufak detaylarla yaşam alanınızı kendi tarzınızla uyumlu hale getirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.