Oturma Odası Modelleri ve Fiyatları

03.09.2020
1.134
Oturma Odası Modelleri ve Fiyatları

2020 yılının oturma odası modelleri, daha çok konforlu olmayı ve şıklığı içinde barındırıyor. Son teknoloji ile istenilen modelde üretilen koltuk takımları, her türlü rahatlığı sağlıyor. Bir evin en samimi ortamı oturma odalarıdır. Samimi hale getiren şeylerin başında ise, o ortamın rengi, eşyalar ve eşyaların konumu, kullanılan aksesuarların bütünlüğü gelir.

Değişen yıllar boyunca zaman, kıyafetler üzerinde olsun, mobilyalar üzerinde olsun, yeni akımlar ve trendler gelişti. Her sene, bir iz bıraktı diğer senenin üzerinde. Modern olmak, son teknolojiyi kullanabilmek değil, kişisel zevkin esintilerini o an moda ne ise ona uydurabilmektir aslında. Oturma odası ya da salonların en önemli dekorasyon malzemesi, koltuk takımlarıdır.

Oturma Odası Seçerken Dikkat Edilesi Gerekenler

Günümüzde oturma grupları tekli, ikili ve üçlü parçalardan oluşur. Ama mobilyayı satan firmayla görüşüldüğünde salonun veya oturma odasının büyüklüğüne bağlı olarak, bir tan üçlü ve iki tane birli veya bir tane üçlü iki tane ikili gibi takımları kişinin kendisi oluşturması mümkün.

Oturma odası modelleri seçerken konulacak olan alana uygunluğu ve büyüklüğü hesaplanmalıdır. Alan çok fazla daraltılmamalı ve geçiş zorluğu olmamalıdır. Odanın bütünlüğüne uyum sağlamalıdır. Genelde dizayna karar verebilmek için kişiler artık odanın resmini showroom mağazalarına götürüp, müşteri temsilcileriyle görüşüyorlar ve eşyaların o oda içerisinde nasıl gözükeceğini düşünüyorlar.

Oturma odası seçerken bir tema veya konsept oluşturulmalıdır. Bazen kontrast şeyler göze hoş gözüküp daha dikkat çekici olsalar da, uyumun her zaman olması gerektiği bilinmelidir. Uyum olduğu zaman keyifli bir ortam meydana gelir ve bulunulan ortamdan daha fazla zevk alınır.

Modellere Örnekler

Son zamanlarda koltuk takımlarının arasında ahşap ayrıntılar göze çarpıyor. Bu ahşap alanlar kullanılabilir veya sadece görünüş açısından hoşluk oluşsun diye mobilyaya eklenmiş olabilir. Son zamana uygun renkler; kahverengi, siyah, bej, turuncu, hardal, kırmızı, lila, yeşil, sarıdır. Tabi moda olan renkleri, pek çok ölçüte bağlı seçmemiz gerekiyor. Oturma odasının konulacağı zeminin rengi, duvarların rengi gibi.

Fiyatları

Oturma odası fiyatlarına; üretildiği malzeme, üretici firma adı, satıldığı bölge, kişinin kendi maddi imkan gücü, istenilen model hatta renk, büyüklüğü her şey etki eder. Minimum iki-üç bin Türk lirasından başlayan kullanılabilir koltuk modelleri, çok fazla üst düzey rakamlara artabilir. Özellikle teknolojinin ilerlemesiyle ve koltuklara kumandayla yapılabilecek pek çok özellik gelmesiyle fiyatlar tavan yapabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.