Dekoratif Çalışma Masası Modelleri

Dekoratif Çalışma Masası Modelleri

 

Çalışma masası öğrenciler ve çalışan kişiler için olmazsa olmazdır, en kullanışlı ve kişinin tarzını yansıtacak bir çalışma masası seçmek çoğu zaman kolaydır çünkü piyasada oldukça fazla seçenek vardır. Sizde kendi istekleriniz, öncelikleriniz doğrultusunda bir tane seçebilirsiniz.

Özellikle masanın konulacağı mekanın büyüklüğü de çok büyük rol oynamaktadır, büyük odalarda büyük masa yer alabilir ancak küçük odalarda büyük masa fazla yer kaplayacak ve göz yoracaktır. Dekoratif bir çalışma masası hem daha kullanışlı hem de yaratıcı olacaktır.

Kendinden Raflı

Çoğu çalışma masalarında raf zaten vardır, ancak dekoratif masalardaki farklılık bu rafların daha minimum yer kaplayacak şekilde olması ama diğerleriyle aynı işlevi görebilir olmasıdır. Yer kaplamıyor oluşu her türlü oda için uygundur. Hemen masaya bitişik olan raflar, önü açık dolap gibi kullanılabilir. Üstte olursa farklı süs eşyaları ve kitaplarda konulabilir. Bu tarz raflar genelde demir materyal kullanılarak üretilir, yanlarında çapraz demir çubuklar kullanılır ve farklı bir dekorasyon önerisi olabilir.

İç Hazneli

Eğer çok geniş bir odaya sahip değilseniz kendinden, gizli haznesi olan masaları kullanabilirsiniz. Bu tarz masalarda bölme genelde masanın içinde olur, ufak bir kasa gibi kapağa sahip olur ve buraya kalem, defter gibi işinize yarayacak her şeyi koyabilirsiniz. Dekoratif olarak çok farklıdır ve en çok kullanışlı oluşu göze çarpmaktadır. Bu tarz masalarda hazneler bazen gizli olmaz, masanın altında raylı sistemle içe doğru geçmiş halde bulunur. Buda yine çok kullanışlıdır.

L Şeklinde Çalışma Masaları

Yine çok büyük bir odaya sahip değilseniz ve köşeler daha boşsa masanızı L şeklinde alabilirsiniz. Bu tarz masalar tam köşeye uyacak şekilde dizayn edilir, böylece yerden tasarruf edilmiş olur. Hem de enine geniş olması dışında L olduğu için daha fazla yere sahip olunur, rahat hareket edebilme imkanı sunar.

Duvara Asmalı Çalışma Masaları

Farklı bir dekorasyon istiyorsanız çalışma masanızı duvara iplerle asabilirsiniz. Bu tarz modeller özellikle son zamanlarda çok popüler olmuştur. İki çivi, masanın iki kenarında bulunan ip iş görecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR
  1. Efsane Tuncay dedi ki:

    Dekoratif çalışma masası modellerini çok begendim

  2. Kubilay dedi ki:

    Harika…emeğinize sağlık çok yardımcı oldu.

  3. Kubilay dedi ki:

    Bu kadar çeşit çalışma masası var mıydı ya…hayret verici derecede çeşitli…